Nagyon kikapott az Eger Belgrádban

Már az első mérkőzésen elvesztette továbbjutási esélyét a BL nyolcaddöntőjében a ZF Eger csapata, miután szombaton Belgrádban súlyos, 13-6 arányú vereséget szenvedett a Crvena Zvezdától.

A Tasmajdan uszodában csak rövid ideig tartotta a lépést a magyar együttes a vendéglátókkal, mivel 1-1, majd 2-2 után egyre-másra csupa hazai találat következett.

A második negyedben már 7-2-t mutatott az eredményjelző, amikor szépített az Eger (7-3). A nagyszünetig aztán újabb hazai gólok következtek, és a harmadik játékrészt már hatalmas hátrányban, 9-3-ról kezdték a hevesiek.

Ebben a nyolc percben – 10-3-at követően – valamelyest apasztott a különbségen Gerendás György alakulata (11-6), a zárószakaszban azonban egyértelművé vált, hogy csúnya kudarcot vall a magyar együttes Belgrádban, ami után a március 20-i visszavágón csoda kellene a továbbjutást eredményező eredmény eléréséhez.