A Dunaújváros a magyar bajnok

Története során ötödször lett magyar bajnok a Dunaújváros a jégkorong ob I-ben: a Miskolci Jegesmedvék ellen 3-1-re nyerték meg a párharcot.

A MOL Liga elődöntőjéből a Csíkszereda már korábban bejutott a fináléba. Így már csak az volt a kérdés, hogy a magyar bajnok kilétéről döntő párharcot a Dab.Docler, vagy a Miskolci Jegesmedvék nyerik meg.

A dunaújvárosiak várhatták kedvező helyzetből a negyedik mérkőzést, hiszen 2-1-re vezettek a párharcban a játéknap előtt. A vezetést azonban a hazaiak szerezték meg Smith révén, még az első harmadban, de a Dab egyenlíteni tudott.

Mivel 60 perc után is 1-1 volt az állás, hosszabbítás következett, vagyis a Jegesmedvék az életükért harcoltak, ám nem tudták döntetlenre menteni a párharcot. Ugyanis Nagy Richárd a ráadás harmadik percében eldöntötte a meccset, és fináléba lőtte a Dunaújvárost.

A Dunaújváros legutóbb 2002-ben ünnepelhetett bajnoki címet, előtte 2000-ben, 1998-ban és 1996-ban végzett az élen.
A magyar bajnok a MOL Liga fináléjában a Csíkszeredával találkozik, a párharc kedden kezdődik.

Eredmény – MOL Liga, elődöntő, 4. mérkőzés (egyben ob I döntő)
Miskolci Jegesmedvék-Dab.Docler 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
gólszerzők: Smith (15.), illetve Azari (40.), Nagy R. (63.)