new york knicks (new york knicks, )

Zsinórban negyedszer kapott ki a Knicks

Az NBA legutóbbi játéknapján a New York Knicks meglepetésre vereséget szenvedett Torontóban.

Remek idénykezdés után komoly hullámvölgybe került a Knick, ugyanis keleten, az Atlanti-konferencia első helyezettje zsinórban már négy vereségnél tart: ezzel holtversenyben a második leggyengébb formában lévő alakulat a Knicks, hiszen a legrosszabb a pillanatnyi forma alapján a hét zakónál tartó Portland, míg a második pozíción – négy vereséggel – a New York-i csapat, az Orlando és a Sacramento osztozik.

Chandleréknek egyébként az esélyük megvolt a sikerre a Raptors ellen, hiszen a nagyszünetben még három ponttal vezettek, ám a harmadik felvonást 12-vel megnyerte a hazai együttes. A hajrában pedig már csak másfél perc volt hátra, és 95-95 volt az állás, ám a Toronto gyorsan meglépett 99-96-ra, majd Gay büntetőjével 100-96-ra módosult az eredmény, erre pedig Carmelo Anthony csak egy duplával tudott válaszolni (100-98).

A Knicks szekerét ismét Carmelo Anthony tolta a maga 32 pontjával, míg a Toronto legjobbja a szintén 32 pontos Rudy Gay volt. A Raptors így már másodszor győzte le a Knickset: február 13-án 92-88-ra diadalmaskodtak.

A liga jelenlegi legjobbja, a San Antonio Spurs a Golden State otthonában kapott ki hosszabbításban, míg a tavalyi döntős Oklahoma State Thunder a Minnesotát intézte el könnyedén.