Magabiztosan nyert az FKC

Egy félidő alatt elintézte ellenfelét a Fehérvár KC csapata, a DVSC-Fórum csupán a szünet után tudott valamelyest kozmetikázni az eredményen.

Emberovics Míra lett a szurkolók szavazata alapján a hónap játékosa, ám az átlövő lázas beteg volt, gyengének érezte magát, így csupán a kispadon szorított társainak. Nehezen nyíltak ki a gólcsapok, a 3. perc legelején Siti Eszter törte meg a csendet. Utána is inkább a hazaiak kezdeményeztek, és ez olyannyira jól sikerült, hogy a félidőre kilencgólos előnyt kovácsoltak a fehérváriak. Ekkor kitűnően működött a védekezés, míg támadásban a két szélső megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket. A szünet után egy darabig még tartott az FKC lendülete, majd kissé visszavettek a sebességükből, ez, pedig ahhoz éppen elég volt, hogy a Loki fokozatosan megpróbálta ledolgozni hátrányát. Más kérdés, hogy azért annyira nem ették forrón a kását a vendéglátók, és öt-hat gólnál beljebb nem engedték ellenfelüket. Megérdemelten nyert a FKC, melyet elsősorban annak köszönhet, hogy sokkal több jó egyéni teljesítményt láthattunk náluk, mint a debrecenieknél.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – DVSC-Fórum 30-25 (19-10)

Székesfehérvár, 600 néző

Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

Fehérvár KC: Szikora – Azari 7, Siti E. 4, Horváth B. 2, Triscsuk 4 (2), Vaszari 4, Tilinger 8 (3). Cs: Trimmel (Kapus), Zsigmond V. 1, Németh K., Németh N. Edző: Pal Oldrup Jensen

Debrecen: Lajtos – Slakta 2, Herr A. 13 (4), Karalyos 1, Bohus-Karnik M. 2, Siska, Simsiková. Cs: Király (Kapus), Kudor, Karnik Sz. 1, Vörös 4 (1), Szilágyi 2, Dakos, Varsányi, Bálintová. Edző: Bíró Imre

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-0, 12. p.: 6-3, 18. p.: 10-6, 24. p.: 14-7, 28. p.: 17-9., 32. p.: 20-11, 38. p.: 22-13, 44. p.: 26-16, 50. p.: 28-20, 56.p.: 29-23.

Kiállítások: 12 illetve 16 perc

Hétméteresek: 6/5 illetve 6/5

Edzőszemmel:

– Nagyon jó első félidőt játszottunk, míg a második félidőben alább hagyott az összpontosításunk, valamint a játékunk intenzitása. Az volt a célunk, hogy a második félidőt is megnyerjük, végül ez nem sikerült, de győztünk, és ezzel teljesítettük az elvártakat. – Pal Oldrup Jensen az FKC edzője

– Az első félidőben minden eldőlt, a második játékrészben már jobban rámentünk a Fehérvárra, de akkor nem az a csapat játszott, mint az első harminc percben. Mindig szimpatikusak azok az edzői nyilatkozatok, amikor azt olvassuk, hogy magas színvonalú játékvezetés volt… – Bíró Imre a DVSC-Fórum edzője