Kozák és Bácsi aranyérmes a magyar GP-n

Kozák István (kozák istván, )

A 60 kilós Kozák István és a 84 kg-os Bácsi Péter is aranyérmet nyert szombaton a kötöttfogású birkózók szombathelyi Golden Grand Prix-viadalán, a Magyar Nagydíjon.

A magyar válogatott fiatal versenyzője, Kozák István az esti döntőben a szerbiai Krisztián Fríz ellen lépett szőnyegre, s két menetben győzte le a 2007-ben világ- és Európa-bajnoki bronzérmes riválisát, aki hosszabb kihagyás után tért vissza idén.

Az egy kategóriával lejjebb Európa-bajnok és olimpiai ötödik helyezett Bácsi Péter a nap utolsó fináléjában a grúzok 2011-es junior világbajnokával, Revazi Nadareisvilivel mérkőzött meg, s két menetben győzött

Korábban 84 kg-ban Lőrincz Viktor, a 120 kg-osok között pedig Deák Bárdos Mihály bronzérmet szerzett, míg Szabó Martin (74 kg) és Nunajev Juszup (120 kg) ötödik helyen zárt.

A délutáni-esti programot a helyszínen tekinti meg a teheráni csapat Világkupa helyszínéről megérkezett Hegedűs Csaba, a magyar szövetség elnöke is.