Babos Tímea párosban döntős

Babos Tímea és társa, az őt egyesben búcsúztató luxemburgi Mandy Minella bejutott a bogotái tenisztorna fináléjába.

A 235 ezer dollár összdíjazású viadal párosversenyeinek elődöntőjében a magyar, luxemburgi duó a Jelena Jankovic, Aleksandra Krunic összeállítású szerb kettőst intézte el könnyedén.

A mérkőzés mindössze 63 percig tartott, és Baboséknak csak két szett kellett a sikerhez: az első játszmát 6-3-ra, a másodikat 6-2-re nyerték meg.

Így a fiatal magyar teniszező pályafutása negyedik WTA-döntőjére készülhet szombaton. A fináléban Babosék az 1. helyen kiemelt Eva Birnerova, Aleksandra Panova cseh, orosz kettőssel mérkőznek majd meg.

“Örülök a döntőnek, különösképpen annak, hogy a korábbi világelső Jankovicsot búcsúztattuk ezzel a győzelemmel! Szeretek Mandyvel párosozni, jóban vagyunk. Ez is fontos a győzelemhez!” – nyilatkozta a magyar teniszező.

Eredmény – bogotái tenisztorna, páros, elődöntő
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 2.)-Jelena Jankovics, Alekszandra Krunics (szerb) 6-3, 6-2