Vácon tudott nyerni az Érd

Vácon tudott simán nyerni az Érd a női kézilabda NB I harmadik helyére pályázó csapatok pénteki összecsapásán.

A vendégek, akik az októberi mérkőzésen otthon kikaptak egy góllal, úgy vágtak vissza felettébb magabiztos és hatékony játékkal, hogy az első félidőben 7-7 után 12-7-re elhúztak, majd a második játékrészben még tovább tudták növelni a különbséget KEK-negyeddöntős riválisukkal szemben.

A meccs legeredményesebb játékosa a kilencszer betaláló érdi Kovács Anna volt. A váciak legjobbjaként Tápai Szabina nyolc gólig jutott.

A Vác a KEK-ben is érdekelt: a sorozat negyeddöntőjében a francia Issy Paris-val meccselnének, de nem tudja a kiutazás és a rendezés költségeit állni a klub. Ezzel kapcsolatban Kirsner Erika elnök a Reggeli Start című műsorban elmondta, a szükséges 3,5 millió forint valószínűleg személyi kölcsön formájában kerül majd a klubhoz, melyet Kirsner saját nevére vesz majd fel.