Hozta a kötelezőt a Vasas

Vámos Márton (vámos márton, )

A Vasas magabiztos, hatgólos győzelmet aratott a Szentes felett a férfivízilabda Vodafone ob I. keddi játéknapján, a Komjádi uszodában.

A Vasas és a Szentes összecsapása előtt természetesen a fővárosiak számítottak a találkozó esélyesének, talán ezért is volt meglepő, hogy nyolc perc játékot követően a vendégeknél volt az előny. Földi László fiai aztán összekapták magukat, 3-3-nál ugyan még egyenlő volt az állás, azonban a nagyszünet már kétgólos hazai vezetésnél érte a feleket.

A harmadik etap kiegyenlített játékot hozott, majd a záró negyedben egy gólra fel tudott még jönni a Szentes (7-6), ám a találkozó hajrájában a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, így végül magabiztos, 13-7-es győzelmet aratott a Vasas.

Vámos Márton, Drasko Brguljan és Katonás Gergely is három-három találattal zárta az összecsapást, Barabás Botond pedig 59 százalékos védési hatékonysággal hozta le a meccset hazai oldalon.