A Jászberény Sopronban is nyerni tudott

Menetel a férfi-kosárlabdabajnokságban Földi Sándor együttese, most 4 ponttal tudott nyerni Sopronban.

Várakozáson felül szerepel a Jászberény az NB I. A csoportjában, és ennek ékes bizonyítéka volt a szombati soproni bajnoki is. Földi Sándor csapata az első és a harmadik negyedben hagyta állva a Meszlényi-legényeket.

A jászságiak sorozatbeli negyedik győzelmükkel megelőzték ellenfelüket a tabellán és már a negyedik helyen állnak! Az utóbbi időben remeklő Szeged sokáig nagyon jól tartotta magát a Paks otthonában, de a bajnoki második aztán behúzta a hazai sikert.

A Körmend az első negyedben 11 pontos hátrányba került a Magyar Kupában kétszeri hosszabbítás után Kecskeméten továbbjutó Pécs ellenében, de aztán bedarálta a vasi csapatot.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I.:

Soproni KC – Jászberény 60-64 (13-24, 15-8, 11-23, 11-8)
A legjobb dobók: Thomas 13, Barovic 12, Tóth G., Molnár A. 11-11, illetve Markovic 17, Rakits 16, Dramicanin 14

Körmend – Pécs 89-78 (17-28, 19-11, 27-23, 26-16)
A legjobb dobók: Ferencz 18, Austin, Shaw 16-16, Fodor 12, Ruják 11, Krayem 10, illetve Tóth, Legion 18-18, Loesing 15, Kovács P. 12

Paks – Szeged 94-78 (17-20, 20-26, 26-13, 31-19)
A legjobb dobók: Vojvoda 20, Williams 19, Levy 18, Idlet 12, illetve Csorvási 23, Jones 18, Dukic 16