Nadal egyelőre még dadog

A volt világelső, héthónapos szünet után visszatért spanyol Rafael Nadal három szettben kikapott az argentin Horacio Zeballostól a chilei Vina del Marban rendezett, 410 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében.

Az 50-szeres tornagyőztes mallorcai sztárjátékos 2 óra 46 perc alatt maradt alul dél-amerikai ellenfelével szemben (6:7 (2-7), 7:6 (8-6), 6:4), aki élete első ATP-trófeáját emelhette a magasba. Nadal 41 salakos fináléjából ez volt az ötödik, amelyet elveszített.

“Nem ez volt életem legjobb meccse, sok jel mutatja, hogy még nem vagyok csúcsformában. Ezzel együtt remélem, hogy ez a torna sok versenynek és jó eredménynek a kezdete” – nyilatkozta a 26 éves Nadal, aki párosban sem vigasztalódhatott, ugyanis az argentin Juan Monaco oldalán 6:2, 6:4-re kikapott a döntőben az olasz Paolo Lorenzi, Potito Starace duótól.