Dél-Koreát is megverte a hokiválogatott

A magyar jégkorong-válogatott 6-1-es győzelmet aratott a lengyelországi Tychyben zajló nemzetközi felkészülési tornán.

A magyar férfi jégkorong-válogatott a divízió I-es világbajnokságra készül, amelyet tavasszal Budapesten rendeznek majd. Az új szövetségi kapitány, a kanadai Rick Chernomaz 7-0-s győzelemmel mutatkozott be a kispadon.

A mieink ugyanis csütörtökön ekkora arányú győzelmet arattak a java részt székely magyarokból álló román válogatott ellen Lengyelországban. Dél-Korea sem volt egy súlycsoportban a mieinkkel.

A pénteki mérkőzésen ugyan Sangwook révén megszerezte a vezetést az ázsiai csapat a 11. percben, de a mieink már a harmad végére 3-1-es előnyben voltak.

A végén 6-1 állt az eredményjelzőn, a magyar kaput Gyenes Dávid védte, 13 lövésből 12-t megfogott.