Lemosta a címvédő a Fradit a pályáról

A Dab.Docler jégkorongcsapata érvényesítette a papírformát és sima győzelmet aratott a Ferencváros-ESMTK ellen.

Az Acélbikák már a találkozó elején tudatosították ellenfelükben, hogy ők a három pontnál nem adják alább, Galanisz már az 5. percben beköszönt. A folytatásban aztán Peterdi Imréről szólt a találkozó, a veterán hokis ugyanis három gólt lőtt, egyet pedig előkészített, így nagy szerepe volt abban, hogy az alapszakaszt már megnyerő Dab 6-1-re nyert.

A Miksolcra már nehezebb feladat várt, a Jegesmedvék ugyanis Csíkszeredára látogattak. A rendes játékidő 2-2-es döntetlent hozott, majd miután a hosszabbításban sem tudtak dönteni a felek, jöhettek a rávezetések. Ebben a borsodiak bizonyultak jobbnak, így övék lett a plusz egy pont.

Az Újpest közel járt ahhoz, hogy megtréfálja a Brassót, azonban a hazaiak egy találatot meg tudtak őrizni előnyükből a végén és 4-3-ra nyertek.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz
Corona Brasov (román)-Újpest 4-3 (1-1, 2-1, 1-1)
Gólok: Piszarenko (20.), Virág (22.), Rawlik (25.), Petres (41.), illetve Kovács (13.), Dorner (28.), Meretei (56.)

Dab.Docler – FTC-ESMTK 6-1 (1-0, 2-1, 3-0)
Gólok: Galanisz (5.), Peterdi (23., 30., 41.), Virág (59.), Mihalik (60.), illetve Erdélyi (40.)

HSC Csíkszereda (román)-Miskolci Jegesmedvék 2-3 (0-0, 2-2, 0-0, 0-0, 0-1) – szétlövés után
Gólok: Adorján (22.), Hurtaj (29.), illetve Saluga (27.), Tóth (37.)