Szétlövéssel kapott ki a Chicago

chicago blackhawks (chicago blackhawks, )

Az NHL legutóbbi játéknapján a Chicago Blackhwaks és a Phoenix Coyotes is büntetőkkel kapott ki.

A 2010-es bajnok a 2011-es döntő vesztesével kiélezett küzdelmet vívott, ugyanis mindössze két találat esett a meccsen, az is egyenlő elosztásban. Előbb Edler révén a Canucks szerzett vezetést, majd a harmadik harmad közepén Kane egalizált.

Mivel a hajrában és a hosszabbításban sem született gól, így a szétlövés döntött Vancouverben: minden hokis hibázott, kivéve Jordan Schroedert, így végül a Canucks nyerte meg a találkozót., míg a Chicago zsinórban másodszro kapott ki hat győzelem után.

Hasonlóképp alakult a Dallas-Phoenix összecsapás is, azzal a különbséggel, hogy 3-3 után következtek a büntetők. A Coyotesnál Vrbata volt eredméyes, míg a Stars részéről Benn és Jagr is, így a Dallas nyert.