A Crvena nagy falat volt a Szolnoknak

nedeljko asceric (nedeljko ascserics, nedeljko asceric, szolnoki olaj)

Az utolsó negyedig volt esélye az erős szerb alakulat ellen a Szolnoki Olaj kosarasainak az Adria Ligában, de vereség lett a vége.

Az Adria Liga második helyezettje ellen próbált bravúrt elérni a Szolnok a Tiszaligeti Sportcsarnokban, és ha sikerült volna neki, elérhető közelségbe került volna a lehetőség, hogy elmozduljék az utolsó helyről.

5-0-s szolnoki vezetés után 9-5-re már a Crvena Zvezda vezetett, de az első negyed még nagyon kiegyenlített volt, csak kettővel ment a végén a szerb csapat (19-21). Horváth Ákos remekelt a második negyedben, ültek a triplái, 30-30-nál nem lehetett még eldönteni, melyik csapat fárad el a végére. Báder hat pontjával fordított az Olaj a negyed végére, sőt a végén is vezetett, igaz, nem túl nagy különbséggel (49-46).

A harmadik negyedben korán összeszedte negyedik hibáját a Szolnok, de ebben a játékrészben sokáig a magyar csapat vezetett, a Zvezda meg zárkózott. A végén a játékvezetőknek is köszönhetően négypontos vendégelőny mutatkozott.

A záró tízpercben elfáradt a magyar csapat, 75-66-os szerb vezetésnél kért időt Nedeljko Asceric, a Szolnok mestere. Hiába, nem sokkal később már 15 pont volt az előnye a vendégeknek.

Nem is sikerült már közelebb kerülni, kikapott a Szolnok.