Tripla-dupla hozta meg a sikert a Portlandnek

nicolas batum (nicolas batum)

Az NBA legutóbbi játéknapján a Portland Trail Blazers Nicolas Batum remek teljesítményének köszönhette, hogy legyőzte a Los Angeles Clipperst.

Meglehetősen izgalmasra sikeredett a mérkőzés, hiszen a csapatok folyamatosan fej fej mellett haladtak, bár az első két negyedben a Clipper minimális előnyt szerzett: mindkét etapot három-három ponttal nyerték meg.

A folytatásban aztán magára talált a Clippers, és a hajrában 96-89-re is megléptek riválisuktól. A Trail Blazers azonban 2:22 perccel a lefújás előtt még hatpontos hátrányban volt, Lillard, Hickson és Matthews vezérletével viszont fordítani tudtak 101-100-ra úgy, hogy a Clippers egyetlenegy pontot sem pakolt az eredményjelzőre az utolsó két percben.

Nicolas Batum 20 ponttal, 10 lepattanóval és 12 assziszttal zárta a meccset, míg a Clippers legjobbja a 24 pontos Blake Griffin volt.

A San Antonio Spurs 35-11-re javította tovább mutatóját, miután kilenc ponttal nyert a Phoenix Suns ellen. A harminc csapat rangsorában a legjobb mérlegű Oklahoma City Thunder (34/10) mögött így a Spurs a második legjobb.