Bravúros fehérvári hokigyőzelem Salzburgban

Sapa Fehérvár AV19 (sapa fehérvár av19, )

Nagyon fontos győzelmet aratott a Sapa Fehérvár AV19 együttese az osztrák jégkorong-bajnokság alsóházi középszakaszában.

Legutóbb 4-1-es sikert könyvelhetett el az Innsbruck otthonában a magyar csapat, most azonban sokkal nehezebb dolga volt az osztrák kirakatcsapat ellen.

Jobban kezdett a meccsen a Salzburg, de Munro a helyén volt, és később kijött a szorításból a magyar csapat, sőt, Novak lövésével a 14. percben megszerezte a vezetést. egy perc alatt fordított viszont a Red Bull: a 18. percben Di Benedetto, majd 21 másodperc múlva Cullen lőtt gólt. Csakhogy jött Sofron, így 2-2-vel végződött az első harmad.

A 25. percben ismét vezetett a Volán: Sofron passzát Kovács küldte a hálóba (2-3), több gól nem született a második játékrészben. Nem úgy a harmadikban: az 50. percre 5-2-re húzott el a magyar csapat! Benk, majd Metcalfe volt eredményes.

A végén közelebb került a hazai csapat, de a meccset így is a Sapa Fehérvár nyerte meg. A sikerrel megelőzte ellenfelét a magyar csapat a tabellán, és már rájátszást érő helyen áll.

Legközelebb kedden, a Znojmo ellen odahaza játszik a Volán.

Eredmény – EBEL:

Red Bull Salzburg – Sapa Fehérvár AV19 4-5 (2-2, 0-1, 2-2)
gólszerzők: Di Benedetto, Cullen, Raffl, Kristler, illetve Novak, Sofron, Kovács, Benk, Metcalfe