A spanyolok a világbajnokok, kivégezték Dániát

spanyol dán kézilabda (spanyol kézilabda válogatott, dán kézilabda válogatott, )

Megsemmisítő vereséget mért Dániára a spanyol kézilabda-válogatott a világbajnoki döntőben, így elhódította az aranyérmet.

Több mint 16 ezer néző tekintette meg a házigazda, és a többi közt a magyar válogatottat a negyeddöntőben legyőző dán válogatott találkozóját.

A világbajnoki döntőt jól kezdte a spanyol válogatott, a dánok csak az 5. percben találtak be először. A két kapus, Sterbik és Landin párharcát magasan az előbbi nyerte meg az első harminc percben.

Sőt, a játék minden elemében jobbak voltak a hazaiak, akik 9-8 után állva hagyták a dánokat. 18-10 állt az eredményjelzőn a szünetben, és óriási volt az iram is.

A második félidőben nemkülönben: egészen elképesztő volt a spanyolok fölénye, a félidő derekán, a 15. percben már 29-13-ra vezettek Guardioláék. A dán kapitány már a 38. percben kikérte utolsó idejét, így onnantól kezdve a játékosokon volt a sor, hogy kozmetikázzanak a különbségen.

A torna legjobb kapusának választott Landint egy idő után Green váltotta a dán kapuban. Nem ő volt a főszereplő, hanem Sterbik, védéseinek hála 18 góllal vezetett Spanyolország a vége előtt 5 perccel.

A hazaiak végül 35-19-re nyertek, és megérdemelten szerezték meg a világbajnoki címet, 2005 után másodszor.