Tom Bradynek nem sikerült a rekord

Tom Brady (tom brady, )

A Baltimore Ravens és a San Francisco 49ers jutott be a profi amerikaifutball-liga (NFL) február 3-ai nagydöntőjébe.

Az Amerikai Főcsoportban (AFC) megismétlődött a tavalyi finálé párosítása, ám amíg egy éve a New England Patriots, most a vendég Baltimore nyert, viszonylag magabiztosan. Az első félidőben még 13-7-re vezettek a hazaiak, ám a folytatásban már pontot sem tudtak szerezni, így a vége 13-28 lett. Ha a New England megnyeri a találkozót, irányítója, Tom Brady NFL-rekordot állított volna fel: öt Super Bowl-részvétellel ugyanis holtversenyben áll az élen John Elway-jel. Bradyhez hasonlóan Bill Belichick, a Patriots edzője is hatodik Super Bowl-szereplését érhette volna el, amivel beérte volna az örökranglista első helyén álló Don Shulát.

A Nemzeti főcsoportban (NFC) az Atlanta Falcons és a vendég San Francisco “őrült” meccset vívott. Az első negyed végén 10-0-ra vezetett az Atlanta, majd 17-0 lett. Innen összekapta magát az ötszörös bajnok San Fransisco, és megkezdte a felzárkózást. A záró játékrész előtt még mindig a Falcons vezetett 24-21-re, ám egy újabb hat plusz egy pontot érő akcióval nyerni tudott a vendéggárda. A San Francisco 1994–1995-ös idény óta először jutott be a Super Bowlba.