Simon hősies küzdelemben győzte le Monfilst

Gilles Simon (gilles simon, )

Az idei Australian Open egyik legjobb mérkőzésén a francia Gilles Simon öt szettben győzte le honfitársát, Gael Monfilst. Ő kvalifikálta magát utolsóként a nyolcaddöntőben.

Gilles Simon és Gael Monfils házi rangadója igazi hősies küzdelem volt. Előbbi hamar kétszettes előnybe került, sőt, a harmadik felvonásban már 4-3-ra is vezetett, ám honfitársának innen is volt visszaút, 6-4, 6-1-el mentette döntő játszmára az összecsapást.

A döntő felvonásra egy szavunk nem lehet, a mérkőzés alatt kisebb sérülést összeszedő felek az utolsó erejükig küzdöttek. Oda-vissza elvették egymás adogatójátékát, majd mikor már bő négy órája játszottak is nagyokat sprinteltek egy-egy labdáért.

4-4-nél Simon brékelni tudta Monfilst, így a meccs megnyeréséért adogathatott, ám riválisa innen is vissza tudott kapaszkodni a meccsbe. 6-6-nál jött el az újabb fordulópont, ugyanis Monfils ekkor elszórakozta a szervagémjét, majd semmire hozta a sajátját, így utolsóként jutott be a legjobb 16 közé, aghol Andy Murray-vel találkozik.

A 6-4, 6-4, 4-6, 1-6, 8-6-os végeredménnyel zárult mérkőzés 283 percig, azaz közel öt órán át tartott. A döntő felvonást 94 percig húzták a felek.