Djokovic újabb riválist pipált ki, Czinkék kiestek

Novak Djokovic (novak djokovic, )

A szerbek világelsője minden pontért megküzdött Radek Stepanek ellen, de bejutott a nyolcaddöntőbe.

Mint az utóbbi években mindig, Novak Djokovic ezúttal is győzelmi esélyekkel utazott el Ausztráliába. A címvédő eddigi két meccsét könnyedén vette, azonban csütörtök reggel már megszenvedett Radek Stepanekkel.

A szerb ugyan három szett alatt lerendezte a cseh rivális elleni meccset, azonban a világranglista 34. helyezettje pontos játékával megnehezítette ellenfele dolgát. A csata végül 142 percig tartott.

„Mindig egy élmény Radekkel játszani, ugyanis nagyon képzett és trükkös ellenfél. Remélem a nézők is annyira élvezték a találkozót, mint én a pályán” – mondta győzelme után Djokovic.

A világelső földije, Janko Tipsarevic is ott lesz a nyolcaddöntőben, ő a francia Benneteau-t búcsúztatta öt szettben. A spanyoloknak felemás napjuk volt a férfiaknál, Almagro továbbjutott, Verdasco azonban elvérzett a dél-afrikai Anderson ellen.

A hölgyeknél sem történt eddig nagy meglepetés, egyedül talán az orosz Jekatyerina Marakora Marion Bartoli elleni sikere miatt szaladhat fel párak szemöldöke. A legsimábban a negyedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska jutott tovább a kiemeltek közül.

Ami a párosok küzdelmeit illeti, Czink Melinda a szerb Bojana Jovanovski oldalán kikapott a 16 közé jutásért folytatott küzdelemben dél-afrikai-cseh ellenfelük ellen. Így már csak Marosi Katalin képviseli Magyarországot Melbourne-ben, ő várhatóan szombaton lép pályára a horvát Darija Jurakkal, a tét a legjobb 16 közé jutás lesz.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Natalie Grandin, Vladimira Uhlirova (dél-afrikai, cseh, 14.) – Czink Melinda, Bojana Jovanovski (magyar, szerb) 6:3, 6:3