Vereség a spanyoloktól

Az ötven percig jól helytálló magyar válogatott 28-22-re kikapott a házigazda spanyol csapattól a férfi kézilabda-világbajnokság csütörtöki játéknapján, Madridban.

Az első félidő nagy részében remekül játszott Mocsai Lajos szövetségi kapitány alakulata, a félidőben úgy volt 14-14 az állás, hogy a pihenő előtti öt percben nem sikerült gólt dobnia. A folytatásban sok volt a hiba, a magyaroknak rohanniuk kellett az eredmény után, de az utolsó tíz percet 7-2-re nyerte a hazai együttes, amely így magabiztos sikert aratott.
A pénteki szünnap után szombaton, a csoportkör zárásaként az algériai együttes lesz az ellenfél. A papírforma győzelmet ígér, és ha ez megtörténik, akkor csoportjában harmadikként zár majd a magyar válogatott.

Eredmények, 4. forduló:
D csoport (Madrid):
Spanyolország-Magyarország 28-22 (14-14)

gól: Tomás 6, Sarmiento 6, Rocas 5/1, Entrerríos 2, Maqueda 2, Montoro 2, Ruesga 2, García 2, Aguinagalde 1, illetve Nagy L. 6, Iváncsik 3, Harsányi 3, Putics 2, Zubai 2, Mocsai 2, Császár 1, Szöllősi 1, Lékai 1, Nagy K. 1