Négy magyar arany az ifjúsági olimpiai fesztiválon

tótka sándor (kajak-kenu, tótka sándor, )

Az Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon a kajak-kenusok szállították a magyar érmeket a második versenynapon.

Az ifjúsági világeseményen a magyar kajakosok 200 méteren kitűnően teljesítettek. Tótka Sándor egyesben és Janza Richárddal párosban is az első helyen végzett.

Tótka ezzel már nemcsak szingapúri ifjúsági olimpiai bajnok, hanem AYOF-aranyérmesnek is tekinthető.

A lányoknál Lucz Dóra aki előző nap bronzérmet szerzett – egyesben győzött, de a Somogyi Szilvia, Szilágyi Anett páros sem talált legyőzőre. Khaut Kristóf kenu egyesben, 200 méteren ezüstérmet szerzett. A magyarok csütörtöki mérlege 4 arany 1 ezüst.

Az úszók a délelőtti előfutamok során három számban álltak rajthoz. A magyar idő szerint reggel 8 órakor kezdődő fináléban hárman szerepelnek. 200 méter gyorson Grátz Benjamin a 6., Joó Sára a 4., 200 méter pillangón Sebestyén Dalma a 6. idővel jutott a fináléba.

Az úszódöntőkben nem született magyar érem: Grátz maradt a 6. helyen, a londoni résztvevő Joó az 5. lett, míg a trabzoni EYOF-győztes Sebestyén Dalma megőrizte az előfutamban elért pozícióját.