Nadal a vártnál korábban visszatér

A korábbi tervekhez képest már egy héttel korábban, a február 4-én kezdődő chilei tornán visszatér a pályára Rafael Nadal, a spanyolok volt világelső teniszezője.

A Vina del Mar-i viadal szervezői csütörtökön jelentették be, hogy 11-szeres Grand Slam-győztes klasszis tagja lesz a mezőnynek. Korábban úgy volt, hogy Rafael Nadal csak az egy héttel később, február 11-én rajtoló Sao Pauló-i tornán tér vissza.

„Rafael Nadal, a világ legjobb salakos teniszezője, minden idők egyik legjobb játékosa indul a chilei tornán” – írták a szervezők a verseny hivatalos honlapján.

A 26 éves mallorcai játékos a térdsérülését követő hosszú kihagyás után már az év elején játszott volna, ám egy vírusos gyomorbetegség miatt lemondta a szereplést. Nadal legutóbb júniusban, a wimbledoni tornán lépett pályára, és hatalmas meglepetésre már a második fordulóban kikapott a cseh Lukas Rosoltól.