A Vasas épphogy, a Szolnok nagyon simán nyert

A férfi-vízilabdabajnokság 13. fordulójában minden esélyes nyerni tudott: a Szeged, a Szolnok, a Vasas és a Honvéd is győztesen hagyta el a medencét.

A legnagyobb különbséggel a Szolnoki Dózsa diadalmaskodott: a Tisza-parton a PVSK 12 gólos különbséggel kapott ki úgy, hogy a legeredményesebb játékusok az a Bódis volt, aki kétszer talált be a szolnokiak hálójába. A hazaiak egyébként már az első félidőben hátradőlhettek volna, hiszen a szünetben 11-2-re vezettek.

A folytatásban még nyolcszor ünnepelhettek, így a vége 19-7 lett. A Groupama-Honvéd a Szentes otthonában tudott 9-6-ra nyerni, míg a Szeged a Fradit intézte el.

A fővárosiaknál egyébként öten szereztek egy-egy gólt, így a Szegednek hat találat is elég lett volna a sikerhez, ők azonban 11-szer voltak eredményesek.

A címvédő Vasas pedig nagy küzdelemben intézte el a BVSC-t, hiszen 8-7 lett a végeredmény.

Eredmények – Vodafone ob I, 13. forduló

A-HID Szeged VE – FTC Waterpolo 11-5 (3-0, 2-3, 4-0, 2-2)
legjobb góllövők: Szivós 4, illetve a fővárosiaknál öten voltak eredményesek egyszer-egyszer

Szentesi VK – Groupama-Honvéd 6-9 (0-2, 1-2, 2-2, 3-3)
a legjobb góllövők: a hat szentesi gólon hatan osztoztak, illetve Fülöp 5

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – PVSK-Fűszért 19-7 (5-1, 6-1, 4-3, 4-2)
legjobb góllövők: Pásztor 4, illetve Bódis 2

TEVA-Vasas – BVSC-Zugló 8-7 (2-2, 1-0, 3-2, 2-3)
legjobb góllövők: Brguljan, Oeler 2-2, illetve Borsós 2

Debreceni VSE -EKF-EgerFood-Imola 13-6 (5-0, 2-0, 3-0, 3-6)
legjobb góllövők: Giorgetti 6, illetve Zalánki 2

OSC-Kaposvári VK 13-4 (3-1, 5-1, 2-0, 3-2)