Káprázatos meccsek az NFL elődöntőiben

Matt Bryant (matt bryant, atlanta falcons, )

Eldőlt: az amerikaifutball-liga (NFL) Amerikai Főcsoportjábanban (AFC) New England Patriots – Baltimore Ravens, míg a Nemzeti Főcsoportban (NFC)Atlanta Falcons – San Francisco 49ers döntőt rendeznek január 20-21.-én.

Káprázatos, a végsőkig kiélezett meccset hozott az Atlanta – Seattle meccs. A hazaiak már 20-0-ra és 27-7-re is vezettek, amikor az utolsó negyedben valami eltörött a játékukban és megkezdte a felzárkózást a Seattle. Ennek ellenére a mérkőzés vége előtt kevesebb, mint egy perccel még mindig 27-21-re mentek a hazaiak, de a Seattle Marshawn Lynch révén begyötört egy touchdownt (27–27), majd Ryan Longwell beverte a jutalomrúgást (28–27) és már fordítottak is a vendégek.

41 másodperc volt ekkor még hátra a meccsből és a Falcons nem adta fel. Matt Ryan két jó, 20 yard körüli passzával 49 yard távolságra közelítették meg a vonalat a hazaiak. Bryant mezőnygóllal kísérletezhetett, de elsőre mellérúgta – szerencsérea Seattle edzője rosszkor kért időt, így ismételhetett. A hazai rúgó másodszorra már a kapufák közé csűrte a tojáslabdát, 30–28 az Atlantának!

A Seattlenak 3 másodperce maradt a lehetetlenre. Úgyan még feldobták a labdát touchdown területre, de az nem talált társat.

A nap másik meccsén a New England kiütötte a Texanst. Tom Brady a 23. rájátszásbeli mérkőzését játszotta – ezzel a Patriots egyedüli rekordere lett –, és a vasárnapi 17. sikerével megelőzte az örökranglista élén a legendás Joe Montanát.