Egy félidő alatt lerendezte a Sopron a ZTE-t

Az Uniqua Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata könnyedén őrizte meg hibátlan mérlegét Zalaegerszegen.

Az első negyedben még izgalmas volt az összecsapás, Székely Norbert csapata csak két ponttal tudott meglépni ellenfelétől, ám a második felvonásban kiütközött a két fél közti tudáskülönbség, a Sopron így biztonságos előnyből várhatta a második félidőt.

A folytatásban már hússzal is ellépett a vendégcsapat, a ZTE csak a negyedik negyed elején tudott valamelyest visszakapaszkodni. A győztes kiléte azonban így sem volt kérdéses, sőt, Fegyvernekyék a végét is megnyomták, a vége így 60-85 lett. Amennyiben a Sopron a jövőt héten nyer a Győr elleni rangadón, úgy hibátlanul zárja a bajnokság alapszakaszát.

A játéknap másik mérkőzésén a Miskolc legyőzte a Bácsbasket gárdáját.