Körmendet is bevette a listavezető

A listavezető Fehérvár 104-93-ra nyert a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Ugyan a papírforma egyértelmű székesfehérvári győzelmet vetített előre, a listavezető megizzadt az első félidőben Körmenden. A hazaiak igen pontgazdag játékkal rukkoltak elő a találkozó korai szakaszában, ám az Alba a második negyed körepére fordítani tudott, a szünetre is előnnyel mehetett.

A harmadik játékrészt megint elcsípték a hazaiak, így a Fehérvár csak kétpontos előnyről várhatta a folytatást, ám a negyedik tíz perc során kijött a két együttes közti különbség, az Alba Fehérvár végül magabiztos, 14-93-as győzelmet aratott. Brandon 20 pontot vállalt magára a vendégeknél, de a mezőny legjobbja a 30-cal záró Austin lett hazai oldalról.

A tabella második helyén álló Kaposvár is parkettára lépett szombaton este, az ellenfél a Pécs volt. A somogyiak a találkozó legvégére ugyan kiengedtek kissé, azonban a 28 pontot szerző Swanston vezérletével így is könnyedén nyertek, a vége 82-74 lett.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.
Körmend-Alba Fehérvár 93-104 (35-26, 14-29, 26-22, 18-27)
legjobb dobók: Austin 30, illetve Brandon 20

TOP COP Security Jászberény – Naturtex-SZTE-Szedeák 84-78 (21-20, 27-21, 20-12, 16-25)
legjobb dobók: Dramicanin 29, illetve Tanács 18

Sopron KC-Factum Sport Debrecen 88-62 (17-10, 28-21, 26-15, 17-16)
legjobb dobók: Watson 22, illetve Cseh 21

Kaposvári KK – Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-74 (27-26, 12-14, 34-20, 9-14)
legjobb dobók: Swanston 28, illetve Loesing 28