Esélye sem volt Egerben a Honvédnak

A ZF-Eger férfi-vízilabdacsapata hazai medencében 15-3-ra nyert a Groupama-Honvéd ellen az ob I.-ben.

A szombat esti találkozó második percében még volt oka az örömre a fővárosi együttesnek, ugyanis Kovács Péter szabaddobásból szerzett góljával hamar egyenlíteni tudott a Honvéd (1-1). Az Eger aztán innentől fogva futószalagon szállította a gólokat, a félidőben már 8-1 volt az állás.

A harmadik negyedben jól játszottak a vendégek, de ezt az etapot is az Eger nyerte meg, Gerendás György fiai az utolsó nyolc percet pedig 4-0-val hozták le és végül 15-3-ra nyertek. Bátori Bence egymaga öt gólt vállalt.

Hazai környezetben nyert a címvédő Vasas is, amely a Debrecent győzte le meglepően simán, míg a Szeged a vártnál győzte le a másodikszámú egri együttest.

Eredmények – férfivízilabda ob I.
ZF-Eger – Groupama-Honvéd 15-3 (5-1, 3-0, 3-2, 4-0)
Legjobb góldobók: Bátori 5, illetve Mátyás, Kiss G., Kovács P 1-1

Kaposvári VK – Szentesi VK 7-9 (1-4, 3-2, 2-2, 1-1)
Legjobb góldobók: Gyurováth 2, illetve Tóth P., Nagy M. 3-3

TEVA-Vasas – Debreceni VSE 12-6 (2-1, 2-2, 4-1, 4-2)
Legjobb góldobók: Steinmetz Á., Fazekas, Brguljan, Német, Oeler, Vámos 2-2, illetve Vindisch, Misics 2-2

BVSC-Zugló – PVSK-Fűszért 13-11 (3-1, 3-3, 3-4, 4-3)
Legjobb góldobók: Kotsidis, Czigány 4-4, illetve Bóbis 4

EKF-EgerFood-Imola – A-HID Szeged VE 8-13 (3-4, 1-2, 2-3, 2-4)
Legjobb góldobók: Keresztes, Jakab, Bánhidy 2-2, illetve Molnár T., Szivós 3-3

FTC Waterpolo – OSC 4-7 (0-1, 1-2, 2-3, 1-1)
Legjobb góldobók: Francsics 2, illetve Szőke 2