Könnyedén nyert Románia ellen a férfi kézilabda-válogatott

Hatgólos különbséggel, 33-27-re legyőzte Romániát a januári világbajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatott a Balatonfüreden rendezett szombati mérkőzésen.

A vendégek 11 percig jól tartották magukat, aztán Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai negyedik helyezett együttese elhúzott riválisától, s a szünetben már 16-11-re vezetett.

A folytatásban eleinte tovább növelte előnyét a nyitott védekezést játszó magyarok, de a találkozó végére valamelyest felzárkóztak a románok, a hazai siker azonban így sem forgott veszélyben.

Mocsai elégedetten értékelt a mérkőzés után, úgy vélte, jól szolgálta a felkészülést a meccs, továbbá hatékonynak találta az új védekezési rendszert.

A háromcsapatos felkészülési torna döntőjének beillő magyar-szerb találkozót vasárnap Veszprémben rendezik 12.10 órától. Pénteken a szerbek is legyőzték (29-23) a románokat.

Magyarország-Románia 33-27 (16-11)

A magyar góldobók: Harsányi 6 (2), Nagy K., Lékai 5-5, Iváncsik G. 4, Mocsai 3, Grebenár, Krivokapics, Vadkerti, Zubai 2-2, Nagy L., Szöllősi 1-1