Anna Fenninger (anna fenninger, )
Sport sport

Osztrák öröm Semmeringben

A hazai közönség előtt szereplő Anna Fenninger nyerte meg a női alpesi sízők Világkupa-sorozatának pénteki óriás-műlesikló versenyét az ausztriai Semmeringben.

Anna Fenninger a jelek szerint szeret hazai környezetben versenyezni. A 23 esztendős hölgy mindössze második Vk-győzelmét aratta pénteken pályafutása során, az elsőt azt Linzben szerezte még tavaly.

Fenninger most a semmeringi ködben diadalmaskodott, mögötte a második helyen az összetettben vezető, szlovén Tina Maze végzett, a harmadik pedig a francia Tessa Worley lett. Maze ebben a szezonban már tizedszer zárt dobogós helyen, így sikerült tovább növelnie az előnyét a sorozatban.

Szombaton ugyancsak Semmeringben versenyeznek majd a hölgyek, a holnapi programban a szlalom szerepel.

Eredmények – alpesi sí-Vk, Semmering, női óriás-műlesiklás

1. Anna Fenninger (osztrák) 2:13,09 perc (1. futam: 1:06,42 p/2. futam: 1:06,67 p)
2. Tina Maze (szlovén) 2:14,19 (1:07,32/1:06,87)
3. Tessa Worley (francia) 2:14,27 (1:06,98/1:07,29)

A szakági Vk állása 6 verseny után (még 3 van hátra): 1. Tina Maze 540 pont, 2. Kathrin Zettel (osztrák) 342, 3. Viktoria Rebensburg (német) 301

Az összetett Vk állása 15 verseny után (még 22 van hátra): 1. Tina Maze 999 pont, 2. Maria Höfl-Riesch (német) 582, 3. Kathrin Zettel 502