Sport sport

Magyar apa és fia is dobogóra állhatott Németországban

Zahorán Ádám nyerte a Mainzban rendezett 45 km-es ultramaratoni futóversenyt, míg édesapja, Zahorán János harmadik lett.

A fiatalabb magyar versenyző beszámolója szerint taktikusan versenyzett, ez első kilenc km-es körben az ellenfelei képességeit mérte fel, majd tíz km után állt az élre, onnantól pedig végig az első helyen futva, magabiztos győzelmet aratott megdöntve a viadal pályacsúcsát. Zahorán János kiélezett küzdelemben harmadik helyen ért célba kevéssel elmaradva a helyiek kedvencétől, Steffen Kohlertől.

Zahorán Ádám, a 2008-as Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton ezüstérmese arról írt, hogy a verseny hivatalos útvonalának kijelölését még a rendezés napján is veszélyeztette a Rajna szokatlanul magas vízszintje. Az útvonalat számos helyen csupán 5-6 centiméter választotta el Rajna vízszintjétől, a pályát a folyó vize ugyanakkor nem öntötte el, így a legfőbb akadályt a viharos erejű szél, a több hajtűkanyar és meredek, körönként öt híd jelentette a vasárnap megrendezett futóversenyen.