Sima egri siker a BL-ben

A ZF-Eger könnyedén, 11 gólos különbséggel győzte le idegenben a holland Schuurman együttesét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

A magyar gárda szerda sikerével megerősítette harmadik helyét a hatosban, melyből négyen jutnak majd tovább.

A holland bajnok Schuurman elleni összecsapást az Eger kezdte jobban, hiszen már 3-1-re is vezettek a hevesiek a nyitó negyedben, majd a második etapot már döntetlenre hozták a hazaiak, de a nagyszünetben még is így eggyel ment az Eger.

A folytatás viszont nagyon sima lett, hiszen a második félidőben az egriek 11-szer voltak eredményesek, míg a Schuurman csak egyszer: 6-17 lett a vége.

“Jó hangulatú mérkőzésen  a kezdés az egri meccshez hasonlóan sikerült, a folytatás azonban sokkal jobban.  Szép gólokkal jó játékkal nyertünk, és ezzel a győzelemmel boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek” – mondta Gerendás György, a magyar csapat trénere a találkozó után.

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 6. forduló
Schuurman (holland) – ZF-Eger 6-17 (2-3, 3-3, 0-5, 1-6)
a magyar csapat góldobói: Bátori 3, Kovács G., Biros, Mezei, Gerritse, Salamon 2-2, Gór-Nagy, Bundschuh, Seman, Chilkó 1-1