Sport sport

Tina Maze nem cicózik

Tina Maze nyerte a női alpesi síelők Világkupa-sorozatának franciaországi óriás-műlesiklását, Courchevelben.

A szlovén világbajnok az idény mind a négy szakági versenyén a leggyorsabb volt. Vasárnap pályafutása 16. Világkupa-diadalát aratta. A második helyen az osztrák Kathrin Zettel, a harmadikon pedig a francia Tessa Worley végzett.

Mindeközben Ted Ligety nyerte a férfi alpesi sízők Világkupa-sorozatának vasárnapi óriás-műlesiklását az olaszországi Alta Badiában. Az amerikai versenyző, akinek ez volt a 14. elsősége Világkupa-viadalon, nagy fölénnyel előzte meg közvetlen üldözőit, az osztrák Marcel Hirschert és a francia Thomas Fanarát. Ligety gyakorlatilag az első futamban bebiztosította győzelmét, már akkor 2 másodpercre és 40 századra volt tőle a második leggyorsabb. A szám világbajnoka az idény eddigi négy óriás-műlesiklásából hármat megnyert, egyen pedig harmadik volt.

A szombaton harmadikként végzett osztrák Gregor Schlierenzauer nyerte a síugrók vasárnapi Világkupa-versenyét a svájci Engelbergben, összetettben a pontverseny élére állt. A Vk-címvédő pályafutása 43. diadalát aratta a sorozatban, míg szombaton győztes honfitársa, Andreas Kofler ezúttal második lett – holtversenyben a német Andreas Wellingerrel.

Eredmények – téli sportok

Alpesi sí:

Nők:
1. Tina Maze (szlovén) 2:16.84 p (első futam: 1:10.03/második futam: 1:06.81)
2. Kathrin Zettel (osztrák) 2:17.06 (1:10.72/1:06.34)
3. Tessa Worley (francia) 2:17.24 (1:10.66/1:06.58)

A szakági Vk állása 4 verseny után (még 5 van hátra): 1. Maze 400 pont, 2. Zettel 280, 3. Worley 160

Az összetett Vk állása 12 verseny után (még 25 van hátra): 1. Maze 799 pont, 2. Maria Höfl-Riesch (német) 468, 3. Zettel 440, …88. Miklós Edit 8

Férfiak:
1. Ted Ligety (amerikai) 2:37.27 p (első futam: 1:17.10/ második futam: 1:20.17)
2. Marcel Hirscher (osztrák) 2:39.31 (1:19.50/1:19.81)
3. Thomas Fanara (francia) 2:40.54 (1:19.84/1:20.70)

A szakági Vk állása 4 verseny után (még 4 van hátra): 1. Ligety 360 pont, 2. Hirscher 320, 3. Manfred Mölgg (olasz) 162

Az összetett Vk állása 12 verseny után (még 24 van hátra): 1. Aksel Lund Svindal (norvég) 614 pont, 2. Ligety 508, 3. Hirscher (osztrák) 460

Síugrás:

1. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 273,7 pont (136 m/131 m)
2. Andreas Kofler (osztrák) 270,3 (137,5/126,0) és
Andreas Wellinger (német) 270,3 (130,0/138,5)

A Vk állása 7 verseny után (még 21 van hátra): 1. Schlierenzauer 448 pont, 2. Severin Freund (német) 430, 3. Kofler 396