Cseh László világbajnoki ezüstérmes

Az isztambuli rövidpályás-világbajnokság 400 méteres vegyesúszásának döntőjében Cseh László ezüst-, Verrasztó Dávid bronzérmet szerzett.

Mindössze két magyar érdekeltségű döntő jutott csütörök estére: férfi 400 vegyesen Cseh Lászlóért és Verrasztó Dávidért szoríthattunk, míg 100 méter pillangón is Cseh szállt medencébe.

A 400 vegyes fináléjában Cseh és a japán Seto fej fej mellett haladt 100 méterig, majd háton Hagino is felért melléjük. Verrasztó ekkor negyedik helyen haladt.

200 méter után Cseh fordult elsőként, majd a mellúszás következett, de ekkor ismét Seto állt az élen.A japán nagyon megnyomta a hajrát, majdnem egy testhosszal kezdte meg a gyorsúszást, miközben Verrasztó már a harmadik helyen tempózott.

Cseh 1,3 másodperccel haladt Seto mögött 350-nél, majd a célba már egy testhossz hátránnyal ért be. Verrasztó Dávid remek úszással bronzérmet szerzett, így két magyar is felállhat majd a dobogóra.

Eredmény – 400 méter vegyesúszás
1. Sato Daiya (japán), 3:59.15
2. Cseh László, 4:00.50
3. Verrasztó Dávid, 4:02.87

A női 100 méteres vegyesúszás elődöntőjében Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna küzdött a finálés szereplésért. Mindketten a második futamban szálltak medencébe. Hosszú az előfutamban harmadik, Jakabos az ötödik helyen végzett, ami mint később kiderült, mindkettejüknek elég volt a döntőbe jutáshoz.

Cseh László másodszor megmutatta magát az isztambuli közönségnek, hiszen ezüstérme után bő egy órával a 100 pillangó döntéjében is érdekelt volt.

A vegyes viszont úgy tűnik, sokat kivett belőle, hiszen Cseh végig a mezőny második felében úszott, végül teljesen elkészült erejével, és nyolcadikként érte el a célt, 2,11 másodperccel lemaradva a dél-afrikai Chad Le Clos mögött.