Magabiztosan nyert a Sopron

Az Uniqa-Euroleasing Sopron magabiztosan nyert a csoportban sereghajtó francia Arras vendégeként szerdán, a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron – amely hat forduló után egy győzelemmel és öt vereséggel állt a B csoportban – eleinte kiegyenlített csatát vívott az eddig nyeretlen Arrasszal. A magyar bajnoki ezüstérmes elsősorban a palánk alatti területről próbálkozott, főként a legutóbb Orenburgban 30 pontot szóró szerb Jelena Milovanovic és a honosított Krnjics Szara révén. Ennek eredményeként a nagyszünetben 27-35 volt az állás.

Térfélcsere után tíz ponttal elhúzott Székely Norbert remekül büntetőző együttese, ekkor már az ősszel érkezett Shenise Johnson és a múlt héten Sopronba visszatért, ugyancsak amerikai Amber Holt is belelendült. A 39-54-ről induló negyedik negyedben a franciák már nem tudtak újítani, így az NB I-et veretlenül vezető magyar alakulat megszerezte második győzelmét az Euroliga-idényben.

A 2/5-ös mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a Kassát fogadják.