Könnyedén nyert rangadót az Eger

Az Eger hazai medencében öt góllal diadalmaskodott a Debrecen felett a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapjának rangadóján.

A Bitskey Aladár uszodában rendezték a játéknap rangadóját, melyen a listavezető Eger csapott össze a Debrecennel. A találkozó eleje szoros volt, a vendég hajdúságiak ugyanis kétszer is egyenlíteni tudtak.

A Bátori Bence vezette hevesiek azonban 2-2 után nagyon elléptek ellenfelüktől, a harmadik negyed elején már 7-2 volt az állás. A Debrecen már nem tudott négy találatnál közelebb férkőzni riválisához, végül 12-7-re nyert az Eger.

Mindeközben a Szeged Szentesen vendégeskedett, a Tisza-partiak pedig Szivós Márton és Molnár Tamás gólerős játékának köszönhetően magabiztosan nyertek 15-8-ra.

A címvédő Vasas az öt gólig jutó Vámos Márton vezérletével magabiztos győzelmet aratott az OSC csapata ellen.

Eredmények – férfivízilabda ob I., 10. forduló

ZF-Eger – Debreceni VSE 12-7 (3-2, 2-0, 3-2, 4-3)
A legjobb góldobók: Bátori 3, illetve Misic 2

Szentesi VK – A-HID Szeged VE 8-15 (1-4, 4-5, 1-2, 2-4)
A legjobb góldobók: Szabó L. 2, illetve Szivós, Molnár 4-4

EKF-EgerFood-Imola – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 3-13 (0-3, 0-2, 1-3, 2-5)
A legjobb góldobók: Milcovich, Szöllősi, Petrovai 1-1, illetve Hosnyánszky 3, Marnitz, Kovács, Nyéki 2-2

TEVA-Vasas – OSC 11-6 (3-1, 1-2, 3-2, 4-1)
A legjobb dobók: Vámos 5, illetve Dávid 3

PVSK-Fűszért – Kaposvári VK 12-11 (3-1, 3-4, 3-2, 3-4)
A legjobb dobók: Kistamás 3, illetve Hoppál 4

FTC Waterpolo – BVSC-Zugló 7-11 (1-4, 1-2, 4-4, 1-1)
A legjobb dobók: Ernyey, Illés 2-2, illetve Létay, Czigány 3-3