Kipukkadt Brnóban a Győr

Nagy-Bujdosó Nóra (nagy-bujdosó nóra, )

A Győr sima vereséget szenvedett szerdán a csoportban sereghajtó cseh Brno vendégeként a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

A hat forduló után ötvenszázalékos győrieket kissé meglepte az 1/5-ös győzelem/vereség mérleggel sereghajtó Brno, amely 15-8-ra is vezetett, de a nyitónegyed végére Nagy-Bujdosó Nóra vezetésével felzárkózott a magyar bajnok. A folytatásban Füzy Ákos együttese 23-20-ra ellépett, aztán a félidő hajrája a sok labdát szerző cseh alakulaté lett, s a nagyszünetben már 41-30 volt az állás.

Fordulás után gyakorlatilag eldőlt a találkozó: a mezőnyből és a büntetővonalról is gyengén célzó Rába-parti csapat 7 perc alatt mindössze 8 pontot hozott össze, így a házigazdák csakhamar 20 pont fölé növelték előnyüket. A 70-46-ról induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, a magyar együttes elszenvedte idénybeli negyedik vereségét az Euroligában.

A 3/4-es mérlegnél tartó győriek jövő csütörtökön a lengyel Krakówot fogadják.