Contador fellélegezhet: mehet a nagy versenyekre

contador (alberto contador, )

Megkapta az élvonalbeli licencet 2013-ra vonatkozóan Alberto Contador országúti kerékpáros csapata, így a klasszis versenyző ott lehet az év legrangosabb viadalain.

Mivel a spanyol sztárt foglalkoztató Saxo Bank a World Tour ranglistáján idén nem volt a legjobb 15-ben, így a klub helye mostanáig kétséges volt a legjobbak között. Ha nem kapott volna élvonalbeli licencet, akkor a legnagyobb versenyeken, így a Giro d’Italián, a Tour de France-on és a Vuelta a Espanán csak a szervezők meghívásával szerepelhetett volna.

Alberto Contador pályafutása során kétszer-kétszer nyerte meg a Tourt és a Vueltát, illetve egyszer a Girót.

A licencadó testület ugyanakkor nem szavazott bizalmat Joaquim Rodríguez együttesének, az orosz Katyusának. A sportszakmai, etikai, adminisztratív és gazdasági szempontok alapján döntő grémium határozata azért meglepő, mert az idei Girón és Vueltán egyaránt dobogós spanyol kerekes istállója második helyen zárt a World Tour ranglistáján.