A legnagyobb sportmeglepetés: Michelisz Norbert privát világbajnoki címe

Kategória: A legnagyobb sportmeglepetés: Michelisz Norbert privát világbajnoki címe – autósport.

Michelisz Norbert a magyar túraautózás zászlóvivője, a Zengő Motorsport csapatával immáron három teljes szezon óta szerepel a túraautó-világbajnokságon. Az idén egy futamgyőzelmet és két további dobogós helyet elérő magyar versenyző 2012-ben a hatodik lett a WTCC mezőnyében, ami már önmagában nézve hatalmas teljesítmény.

Csakhogy Michelisz mindezt privát csapat pilótájaként érte el. A sorozatban ezt is elismerik, épp ezért a privát pilótákat is díjazzák, nekik a Yokohama’s Drivers Trophy rendszerén belül külön is számolják a pontokat. Ebben a versenyben Michelisz az élen zárt, végül 13 ponttal előzte meg a spanyol Pepe Oriolát, így privát világbajnok lett az idény végén.