TOP 12: Póta és Nagy is megvédte címét

Női és férfi egyesben is a tavalyi győztes diadalmaskodott a celldömölki asztalitenisz TOP 12 bajnokságon. A győztesek harmadszor nyerték meg a rangos tornát.

A Berlinben légióskodó Póta Georgina – aki százszázalékos mérleggel végzett hatosa élén – szerda délután először Varga Tímeával találkozott, akit ötjátszmás meccsen vert meg.

A döntőben aztán a korábbi ötszörös Top 12-győztes Braun Évát búcsúztató Kertai Rita volt az ellenfele, és csakúgy, mint az utolsó csoportfordulóban, ezúttal is Póta bizonyult jobbnak és ismét négy játszmában. A válogatott játékos 2007 és 2011 után diadalmaskodott ismét a viadalon.

A férfiaknál Nagy Krisztián az elődöntőben celldömölki klubtársát, az addig remeklő Fazekas Pétert győzte le simán, majd a fináléban a Kosiba Dánielt nagy csatában kiejtő Muskó Pétert verte meg szintén magabiztosan, csupán egy szettet veszítve. Nagy tavalyi sikerét megelőzően még 2009-ben volt a Top 12 bajnoka.

Eredmények – asztalitenisz, TOP-12:

Férfiak:

Elődöntő:

Nagy Krisztián (Celldömölki VSE Swietelsky Wewalka) – Fazekas Péter (Celldömölki VSE Swietelsky Wewelka) 4-0 (9, 8, 10, 6)
Muskó Péter (Morez Saint Laurent) – Kosiba Dániel (Köbenhavn) 4-3 (9, -9, -4, 3, -7, 5, 11)

Döntő:

Nagy-Muskó 4-1 (11, 5, 13, -4, 7)

Nők:

Elődöntő:

Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) – Varga Tímea (Postás SE) 4-1 (9, -9, 7, 4, 5)
Kertai Rita (Postás SE) – Braun Éva (Postás SE) 4-1 (-9, 6, 8, 10, 7)