Sport

A címvédők a négy között a TOP 12-bajnokságon

Póta Georgina és Nagy Krisztián is bejutott az elődöntőbe az OB utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen, amelynek ezúttal Celldömölk ad otthont.

A szerda délelőtti utolsó csoportfordulókban a Berlinben légióskodó Póta Georgina előbb Nagyváradi Mercédeszt, majd az addig hozzá hasonlóan százszázalékos Kertai Ritát verte magabiztosan – a hatosból rajta kívül az utóbbi játékos jutott még a legjobb négy közé.

A másik csoportban a korábbi ötszörös Top 12-győztes Braun Éva szintén hibátlan teljesítménnyel végzett az élen, míg a második – három sikerrel – Varga Tímea lett.

A férfiaknál Fazekas Péter – csakúgy, mint a keddi nyitónapon – verhetetlennek bizonyult, míg a másik hatosban Nagy Krisztián és Kosiba Dániel is négy-négy győzelemmel zárt, de a csoportot az utóbbi nyerte.

A szokásoknak megfelelően a résztvevők két hatos csoportban körmérkőzést vívtak egymással, s az első két-két helyezett jutott a később sorra kerülő elődöntőbe.

Eredmények – asztalitenisz, TOP-12:

Férfiak:

1. csoport, 4. forduló:

Magyar László (Waldegg Linz) – Szudi Ádám (Jászkun Volán SC) 4-3
Nagy Krisztián (Celldömölki VSE Swietelsky Wewalka) – Varga Zoltán (Szerva ASE Szécsény) 4-3
Kosiba Dániel (Köbenhavn) – Szita Márton (Celldömölki VSE Swietelsky Wewalka) 4-1

5. forduló:

Varga–Szudi 4-2
Nagy–Kosiba 4-3
Magyar–Szita 4-0

A csoport végeredménye: 1. Kosiba 4 győzelem, 2. Nagy 4, 3. Magyar 4, 4. Szita 1, 5. Varga 1, 6. Szudi 1

2. csoport, 4. forduló:

Fazekas Péter (Celldömölki VSE Swietelsky Wewelka) – Muskó Péter (Morez Saint Laurent) 4-1
Lakatos Tamás (KSI SE) – Vitsek Iván (Szerva ASE Szécsény) 4-1
Simon Ferenc (TTC Guntramsdarf)– Móricz Máté (Félegyházi ASI) 4-2

5. forduló:

Fazekas–Lakatos 4-2
Móricz–Vitsek 4-1
Muskó–Simon 4-0

A csoport végeredménye: 1. Fazekas 5 győzelem, 2. Muskó 4, 3. Simon 3, 4. Lakatos 2, 5. Móricz 1, 6. Vitsek 0

Az elődöntőben: Kosiba–Muskó, Nagy–Fazekas

Nők:

1. csoport, 4. forduló:

Kertai Rita (Postás SE) – Szvitacs Alexa (Szekszárd AC) 4-1
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) – Nagyváradi Mercédesz (Postás SE) 4-0
Ambrus Krisztina (SV DJK Kolbermoor) – Matastik Eszter (Postás SE) 4-0

5. forduló:

Póta–Kertai 4-0
Szvitacs–Matastik 4-2
Nagyváradi–Ambrus 4-3

A csoport végeredménye: 1. Póta 5 győzelem, 2. Kertai 4, 3. Nagyváradi 3, 4. Ambrus 2, 5. Szvitacs 1, 6. Matastik 0

2. csoport, 4. forduló:

Lakatos Brigitta (Postás SE) – Tóth Kata (Univer KTE) 4-3
Braun Éva (Postás SE) – Madarász Dóra (Budaörs 2i SC) 4-1
Varga Tímea (Postás SE) – Hepke Johanna (Statisztika) 4-0

5. forduló:

Madarász–Lakatos 4-1
Braun–Hepke 4-0
Tóth–Varga 4-3

A csoport végeredménye: 1. Braun 5 győzelem, 2. Varga 3, 3. Madarász 3, 4. Tóth 2, 5. Hepke 1, 6. Lakatos 1

Az elődöntőben: Póta–Varga, Kertai–Braun

 

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.