Negyedórányit javult egy verseny alatt a maratoni futó

new york maraton (new york maraton)

Nagy meglepetésre a kenyai Joseph Gitau nyerte a Fukuokában rendezett maratoni távú futóversenyt. Haile Gebreselassie feladta a küzdelmet.

Sikere azért világraszóló meglepetés, mivel 2:06:58 órás győztes ideje csaknem 15 perccel jobb eddigi egyéni rekordjánál. Mögötte a japán Horibata Hirojuki és a lengyel Henryk Szost ért célba a második, illetve harmadik helyen.

Joseph Gitau az utolsó nyolc kilométer kezdeténél előzte meg a londoni olimpián kilencedikként záró Szostot és már meg sem állt a dobogó legfelső fokáig.

A 10 kilométeren kétszeres olimpiai és négyszeres világbajnok, 39 éves Haile Gebreselassie – a fukuokai viadal 2006-os etióp győztese, a táv korábbi világcsúcstartója – 30 kilométer megtétele után nem volt képes tartani az élen haladók ritmusát, és 32 kilométernél kiszállt a versenyből.