Elképesztő körmendi hajrá és győzelem

A magyar kosárcsapat 36-16-ra nyerte a negyedik negyedet a Temesvár ellen, ezzel megszerezte első sikerét az EuroChallenge-sorozatban.

A magyar csapat három vereséggel kezdte a sorozatot, de hazai pályán igyekezett úgy nekivágni a románok elleni találkozónak, hogy a rossz sorozatot elfeledje.

Johnson kosara nyitotta a mérkőzést, és hiába volt Rujákék igyekezete, nehezen ment az eleje a mieinknek, csak a negyed legvégén, Shaw büntetőjénél vettük át újra a vezetést (21-20). Csak egy pillanatra, mert a vendégek 22-21-es előnnyel zárták a tízpercet.

A második etapot is jobban kezdte a Temesvár, 33-33-ra azonban visszajött a Körmend, az ex-szolnoki és ex-kecskeméti Derasimovic gondoskodott arról, hogy a nagyszünetben is a románok vezessenek (37-40).

Johnson, Jovanovic és Sarovic vitte a Temesvár szekerét, hazai oldalról Ferencz triplája jelentette a negyed közepoén a reményt, amely később elfogyni látszott. 63-52-es temesvári vezetésnél már aggódhattunk, a negyed végén pedig 9 ponttal mentek a vendégek.

Aztán az utolsó negyedben olyan történt, amire senki nem számított: a magyar csapat 20 (!) ponttal, 36-16-ra hozta ezt a tízpercet. A horvát Buljan és az amerikai Shaw képtelen volt hibázni, a vendégek fokozatosan fáradtak el, és bizonytalanodtak el, amelynek végül 11 pontos körmendi siker lett az eredménye.

A másik meccsen a Szolnok a német Oldenburggal mérkőzött és hazai pályán kikapott a németektől.

A vasiak győzelmükkel feljöttek a csoport harmadik pozíciójába, ugyanis Romániában 10 ponttal kaptak ki (65-75), most pedig 11-gyel győztek.

Eredmény – férfi EuroChallenge-kupa:

Körmend – BC Timisoara 97-86 (21-22, 16-18, 27-30, 36-16)
A pontdobók: Shaw 33, Buljan 29, Ferencz 19, Simpson, Ruják 6-6, Farkas, Fodor 2-2, illetve Sarovic 19, Jovanovic 15, Johnson 14, Derasimovic, Archie 13-13, Popescu 5, Capusan 4