A csoda határán volt a Szolnok

Báder Márton (báder márton, )

Az Adria Liga 9. fordulójában, vasárnap este a Cedevita Zagreb vendége volt a Szolnoki Olaj, és 91-86-ra kikapott. Poór Péter csapata egészen a hajráig vezetett.

Az Euroligában is szereplő, ergo a sorozat legerősebb csapata látta vendégül Báderékat. A horvátok bekezdtek, de felébredt a magyar csapat is, és az első negyed végén 28-24 volt az állás.

A második negyed elején Brandon Gay vezérletével pillanatok alatt átvette a vezetést az Olaj (30-31). Fodorék parádés dobóteljesítménnyel rukkoltak elő, így a félidőre meglepetésre 47-51-es vendég-vezetéssel mehettek öltözőbe a csapatok. Nagy gond volt azonban, hogy Báder és Kalve is három hibánál járt már.

Hiába kezdtünk egy triplával a szünet után, egy 9-0-ás rohammal visszavette a vezetést az esélyesebb ellenfél (56-54). Nem adta fel azonban a Szolnok,  65-68-ról várták a csapatok az utolsó felvonást.

A végén Kalve és Gay is kipontozódott, így a hosszabb kispadnak és a nagyobb nemzetközi rutinnak köszönhetően otthon tartotta a győzelmet a horvát csapat.