Helytállt, de kikapott a Pick a Barcelonától

pick szeged barcelona (pick szeged, barcelona)

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a szegediek jól küzdöttek a sztárcsapat ellen, de végül ötgólos vereséget szenvedtek a katalánoktól.

Vác – FTC-PLER Budapest 24-30 (10-13)

A világ egyik legerősebb kézilabdacsapata volt az ellenfele a Szegednek a Bajnokok Ligája 5. fordulójában. Skaliczki László csapata kiválóan kezdte a mérkőzést, a közönség űzte a Picket, és ennek négygólos előny lett az eredménye.

Csakhogy ezután a Barca beküldte első sorát, és a legnagyobb klasszisok, Nödesbo, Rutenka, Rocas Comas és Raul Enterrios odatette magát. Ráadásul Saric a kapuban nagyon nagy bravúrokat mutatott be, nemcsak ekkor, hanem az egész mérkőzés alatt.

A szegediek közül csak Frantisek Sulc és a svéd légiós Larholm nőtt fel a feladathoz, a többieknek csak részsikerei voltak. Prodanovic, Pribanic többször is választhatott volna jobb megoldást, Ancsin nemkülönben. Ha ők egy hajszállal jobban játszottak volna, még szorosabb lehetett volna az eredmény.

Ezzel együtt dicséret illeti a Pick Szegedet, hogy szorossá tette a meccset. 99. Bajnokok Ligája-meccsüket. A 100. Barcelonában lesz, ott még nagyobb bravúr kellene a tisztes helytálláshoz.

Élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható!

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. PERC: Frantisek Sulc talál be messziről, rajta nem múlt semmi – 28-32! Montero az utolsó góllövő – 28-33!

59. PERC: Nödesbo – 27-32!

58. PERC: Ancsint kiszórják, még mielőtt felzárkóznánk, ráadásul Raul Enterrios betalált. Eldőlt. 27-31!

57. PERC: Az időkérés után Ancsin lőtt átlövésólt – 27-30!

Időt kért Skaliczki László.

57. PERC: Nagy Norbert mellett Garcia megy el, és azonnal gólt emberhátrányban… 26-30!

56. PERC: Larholm átlövésből eredményes, Sorhaindo pedig kiállítást kap. 26-29!

55. PERC: Tatai nagy bravúrral védi Rutenka lövését, de hetes. Rocas Comas értékesíti azt – 25-29!

54. PERC: Előbb Prodanovic lőtt Saricba, majd Kekezovic rálépett a vonalra. De kár, de kár, de kár…

53. PERC: Javít Ancsin, estében lő gólt, 25-28!

52. PERC: Azt a mindenit, már megint Nödesbo eredményes, 24-27, oda. Ancsin meg lépéshibát vét, aztán Rutenka talál be… 24-28!

51. PERC: Ez az, megint csak kettő. Larholm!! 24-26!

49. PERC: Nem sok fantázia van a szegedi támadásokban, hiszen hatalmas emberek alkotják a Barca védőfalát. egyedül Sulc lő át, most épp Saricba. Egy eladott labda után aztán újabb szegedi akció, a végén Larholm talál be – 23-26!

48. PERC: Rocas hetesből talál be, 22-26 az állás.

45. PERC: Szétnyílt a szegedi fal, Gurbindo. 21-25. Balogh harcol ki időközben egy hetest, amelyet Larholm értékesít – 22-25!

44. PERC: Rutenka és Nödesbo nagyon érzi egymást, a dán végül cunderrel szerzi meg a 24. katalán találatot. 20-24! Sulc viszont válaszol, ő a legjobb szegedi 21-24!

43. PERC: Megvan a 20. szegedi gól, Balogh átlövésből. 20-23!

42. PERC: Rocas Comas belövi bezzeg a hetest, megint négy a Barcelona előnye – 19-23!

41. PERC: Larholm teljesen korán lőtte el, nem ezt kérte a szegedi mester.

41. PERC: Megint Saric véd, most Larholm lövését a bal szélen. Nem mindegy pedig, hogy mínusz négy vagy mínusz kettő.

40. PERC: Ejj! Eladták, de Blazevic és Larholm is Saricba lövi. Sőt, Pribanic is a következő szegedi támadásnál.

39. PERC: Sulc, talpról, ez az! 19-22!

39. PERC: Már majdnem passzív volt a Barca, de két másodperc alatt felpörögtek, Rutenka pedig gólt lőtt – 18-22!

38. PERC: Nödesbo a lerohanás után, a szegeidek nem tudtak mit kezdeni támadásban – 17-21! Larholm talpról szépít, 18-21!

37. PERC: A mindenit. Stranovsky betalál és Balogh Zsoltot kiállítják, nyakra ütött, jogos sajnos. 17-20!

Eladják a labdát.

35. PERC: Már csak mínusz kettő – Prodanovic az indítás után, 17-19! Megjön a közönség hangja ismét.

35. PERC: Sulcé az első szegedi gól a második félidőben, már nagyon kellett – 16-19!

34. PERC: Gurbindo kap nagy labdát Rutenkától, már néggyel vezet a Barcelona – 15-19!

33. PERC: Mikler megint jó védéssel jelentkezik, de a lerohanást Vadkerti nem tudja befejezni. Sietteti a Szeged a befejezést. Prodanovic is eltéveszti az irányt, vagy Saric véd, kinek hogy tetszik.

31. PERC: A spanyolok folytatják a mérkőzést. Mikler meg is fogja az első próbálkozást. Majd Nödesbo lökött két kézzel, kétperces kiállítást kap.

Hamarosan folytatódik a mérkőzés!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, MÍNUSZ HÁROM!

30. PERC: Sulc feleslegesen lőtte el hamar, Stranovsky is eredményes a lerohanás után – 15-18!

29. PERC: Rutenka… 15-17!

29. PERC: Rocas és Rutenka eljátssza, hogy Buday szabálytalankodott, a szegedi is kimegy két percre…

28. PERC: Labdalopás, Zubai indul meg a kapu felé, Garcia lerántja, kettő percet kap, és Zubai be is talált – 15-16!

27. PERC: Larholm hetese után csak mínusz kettő – 14-16!

Kőkemény a Barcelona védekezése.

25. PERC: Sajnos elrontott szegedi támadás következett, hogy azután Garcia ismételjen. Pribanic ráadásul belement, Rocas Comas is gólt lőtt, 13-16!

25. PERC: Védekezést vált a Szeged az időkérés alapján, 5+1-es lesz a hazai fal.

Szegedi időkérés.

25. PERC: Először vezet a Barcelona, 13-14, Garcia.

24. PERC: Rocas Comas egyelít. Tatai érkezik Mikler helyére. 12-12!

22. PERC: Ez nem jött jól, hetes oda és újabb szegedi kiállítás, Pribanic. Rocas belövi a büntetőt, 13-12.

21. PERC: Még hátrányban lő gólt a Szeged, Sulc révén, 13-11!

21. PERC: Már csak egy gól a különbség. Nödesbo volt újra eredményes, 12-11!

20. PERC: Zubai kap kettőperces kiállítást. Sarmiento azonnal kihasználja az előnyt – 12-10!

19. PERC: Larholm töri meg a kicsit hosszabb szegedi gólcsendet. 12-9!

Most többet áll a játék, lehet szusszanni.

18. PERC: Nödesbo volt eredményes, 11-9!

17. PERC: Még közelebb jönnek Rutenka álompassza után. 11-8!

16. PERC: Buday hetest hibázott, ezért kár volt.

16. PERC: “Türelmesen, okosan” – ezt mondta Skaliczki László a játékosoknak. A Barca most sokat cserélt, bent van Sarmiento és Rutenka is. Rocas Comas talált be végül – 11-7!

Katalán időkérés!

14. PERC: 11-6!!!!!!!!! Mikler védése után Prodanovic rohanta le a Barcelonát.

13. PERC: Sulc úgy dob gólt, hogy Saric csak a gólvonal mögül szedi ki. Először azt gondoltuk, nem örülhetünk, de aztán a játékvezetők megadták a gólt. Nem sokkal aztán Mikler bravúrja és Vadkerti beállós gólja következett – 10-6!

11. PERC: Aguirrezabalaga ismét, és most sietnek a szegediek a támadások befejezésével. 8-6!

10. PERC: Ők is betalálnak, de Zubai nagy labdát kapott, és nem hibázott. Aguirrezabalaga ugrott aztán magasra, most potyognak a gólok. 8-5!

10. PERC: Ilyen nincs: ANCSIN megint elvállalta, megint bevágta: 7-3 ide!

8. PERC: Ancsin újra!! 6-3 a Picknek!

7. PERC: Ancsin Gábor emberhátrányból szerez nagy gólt – 5-3!

6. PERC: Kettő perces kiállítás a szegedi Blazevicnek, jogos. Garcia azonnal kihasználja a szélről az előnyt – 4-3!

5. PERC: Sulc góljára válaszolnak, de jön Larholm, hatalmas az iram, 4-2!

3. PERC: Prodanovic lógott meg egy labdával, nem is hibázott. Előtte egy-egy szegedi és barcelonai rontott támadást láthattunk. 2-1!

1. PERC: Sulc átlövésgóljával 1-0 a Szegednek! A Barcelona kapujában Saric, a Szegedében Mikler az elején. Enterrios azonnal válaszol – 1-1!

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés, hajrá Szeged! A mieinké az első támadás.

A szegediek közül mindenki felépült sérüléséből a mai meccsre, hála az égnek.

A Bajnokok Ligája himnusza szól Szegeden.

Most mutatják be a játékosokat a sportcsarnokban, ahol fantasztikus a hangulat!

Nézőcsúcs születik az Újszegedi Sportcsarnokban, ezt már két nappal a Pick Szeged-Barcelona meccs előtt közölte a csongrádi csapat kommunikációs felelőse.

Nem csoda, hogy a magyar együttesre és a katalán sztárcsapatra ennyien kíváncsiak, hiszen bár a Pick a bajnokságban legutóbb botlott Tatabányán (csak ikszelt a Skaliczki-legénység), a Veszprémet nagyon magabiztosan verte Szegeden, ráadásul a BL-ben is akadt lélekemelő siker korábba: a Schaffhausent az utolsó másodpercben győzte le a Pick.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló

Pick Szeged – Barcelona Intersport

Szeged, 4500 néző, vezeti: Nikolic, Stojkovic (szerbek)

A Szeged kerete: Mikler, Tatai (kapusok) – Ancsin, Balog, Blazevic, Buday, Czine, Fekete, Kekezovic, Larholm, Nagy, Pribanic, Prodanovic, Sulc, VakdertiZubai. Vezetőedző: Sklaiczki László

A Barcelona kerete: Sterbik, Saric (kapusok) – Aguirrezabalaga, Arino Bengoechea, Romeu, Enterrios Rodriguez, Lorenzana, Gurbindo Martinez, Cabello, Nöddesbo, Morros de Argila, Rocas Comas, Rutenka, Sarmiento Melian, Sorhaindo, Stranovsky.

A magyar csapat a forduló előtt az 5. helyen állt a tabellán, a Barcelona mind a négy meccset megnyerve vezet, mögötte a Füchse Berlin, a Dinamo Minszk és a CO Zagreb állt. A mieink csak a már legyőzött svájciakat előzik meg.