Nagy bravúr kapujában bukott el a Sopron

Az Uniqa-Euroleasing Sopron együttese sokáig vezetett a török Fenerbahce vendégeként, ám végül 77-71-es vereséget szenvedett az Euroligában.

Kettős érzésekkel várta a Fenerbahce elleni Euroliga-meccset a Sopron. A sorozatban ugyanis legutóbb fájó hazai vereséget szenvedett a Schiótól (nagy előnyről), ugyanakkor idehaza a legnagyobb rivális Győrt magabiztosan verte meg a hétvégén a szuperrangadón.

A Fener az egyik legerősebb európai csapat, a fél török válogatott mellett ott játszik Pontdexter, Veramejenka vagy épp az az amerikai Angel McCoughtry, aki Sopronban is eltöltött pár hónapot korábban.

Ehhez képest remekül tartotta magát az első negyedben a magyar csapat, a másodikban pedig egyenesen szárnyalt. Az egyre inkább beérő Sara Krnjic és Jelena Milovanovic vezérletével 36-20-ra száguldott el a tanácstalan török csapat mellett a negyed derekán a Sopron.

A végén 42-29-cel mentek nagyszünetre a felek. A harmadik játékrészt nem jól kezdte a Sopron, Fegyverneky, Zavecz rossz megoldásokat választott ekkor, és ahogy jött fel a hazai csapat, úgy idegeskedte el előnyét a magyar együttes. Még jó, hogy McCoughtry folytatta hisztérikus játékát itt is, mint nálunk, technikai lett az eredménye, így visszamentünk 8 pontra (48-40, ide). Sőt, Johnson is remekelt (50-41 a Sopronnak).

A negyed végére 56-49-es soproni előnyt mutatott az eredményjelző, tehát még mindig a mieink vezettek, és ott voltak a szenzáció küszöbén.

A játékvezetők kicsit a hazaiakat támogatták a végén, és Bibrzycka hármasa pedig nem jött túl jól, kettőt is bekotort (61-58 volt már csak ekkor 5 perc 40-nel a végén). 65-60-ra is vezettünk az utolsó percekben, ám a török sztárcsapat bivalyerős hajrába kezdett, két nagyon fontos trojka is bezuttyant a magyar hálóba, 2:50-el a vége előtt így 70-67 volt oda.

A folytatásban sajnos már nem jött össze az a bravúr, hogy fordítson a magyar csapat, a vége így 77-71-es vereség lett.

Eredmény – női kosárlabda Euroliga, 4. forduló, B csoport

Fenerbahce (török) – Uniqua-Euroleasing Sopron 77-71 (14-18, 15-24, 20-14, 28-15)
A magyar csapat legjobb dobói: Johnson 20, Milovanovic 18, Krnjics 11