Nagy rangadót nyert az Alba

A Kaposvár a legvégén kapott ki a fehérvári csarnokban a férfi kosárlabda NB I. szombati játéknapján.

A forduló előtt a remek légiósokkal bíró Kaposvár vezette a férfi bajnokságot, és így az utóbbi időben botladozó, de bajnokesélyes Alba elleni meccs igazi rangadónak számított.

Az is lett, ugyanis végtelen izgalmas végjátékban nyert a hazai csapat. A találkozó vége előtt két perccel még a Kaposvár vezetett, de jött Szabó Zsolt és Moore triplája, amellyel megtört a vendégegyüttes, a hazaiak pedig 3 ponttal megnyerték a ramgadót.

A Factum az edzőváltás után vérszegény támadójátékkal rukkolt ki, 50 pont alatt zárt, így a Paks könnyed győzelmet aratott.

A Sopron hazai pályán nagyon erős, de idegenben évek óta nem tud ki-ki meccset nyerni, most sem sikerült a Pécs ellen. A Jászberény szinte végig vezetett Szombathelyen, de az utolsó negyedet csúnyán elbukta, így az ex-Falco örülhetett.

Még izgalmasabb volt a mérkőzés Szegeden, ahol a Zalaegerszeg meglepetésre hosszabbítást követően 101-99-re győzött.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I.

Factum – Atomerőmű SE 49-69 (10-15, 17-17, 8-19, 14-18)
A legjobb dobók: Mladenovic 12, Pettis 11, Carter, Helmeczi 10-10, illetve L. Williams 17, Tóth Á. 10

Alba Fehérvár – Kaposvári KK 80-77 (21-21, 14-18, 25-16, 20-22)
A legjobb dobók: Szabó Zs. 19, Moore 16, Brandon 15, Lekli 10, illetve Dunn 30, Swanston 20, Spica 15

Pécsi VSK – Soproni KC 90-79 (18-21, 26-22, 25-18, 21-18)
A legjobb dobók: Legion 23, Hendley 17, Loesing 12, Kovács P. 10, illetve Barovic 26, Thomas 18, Wise 14

Szombathely – Jászberény 96-91 (22-24, 23-23, 23-29, 28-15)
A legjobb dobók: Fey 23, Levy 22, Ivosev, Kálmén 15-15, Harazin 12, illetve Dramicanin 32, Soós 19, Rakits 18, Markovic 14

Szeged – Zalaegerszeg 99-101 (17-20, 17-32, 32-19, 25-21, 7-9) – hosszabbítás után
A legjobb dobók: Gurley 29, Fekete 17, Csorvási 14, Dukic 13, illetve Simovic 26, Gáspár, Copeland 20-20