Sima magyar hokisiker a nyitányon

benk andrás (benk andrás, jégkorong, magyar jégkorong válogatott)

A magyar jégkorongozók a budapesti olimpiai selejtezőn győzelemmel nyitottak: 5-1-re verték a litvánokat.

Eredmény – jégkorong olimpiai selejtező, 1. forduló
Magyarország – Litvánia 5-1 (2-0; 3-1, 0-0)
Gólszerzők:
Benk (3.), Vas M. (16.), Hári (23., 31.), Magosi (34.), illetve Kuliesius (27.)

A mérkőzésen a magyar válogatott tudásbeli különbsége maximálisan kirajzolódott. Könnyedén nyerte meg a találkozót Diego Scandella csapata.

Benk már a meccs 3. percében megszerezte a vezetést és aztán sorra jöttek a magyar helyzetek. A balti válogatott csak a védekezésre koncentrált, ez annyiban sikerült neki, hogy csak 5 gólt kapott a mieinktől.

A találkozó legjobbja Hári János, a közönség kedvence a szavazatok alapján Sofron István lett. A litvánoknál Rimkus volt a legjobb.

Folytatás szombaton a horvátok ellen.

Élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

3. HARMAD:

58. PERC: Álljatok fel, álljatok fel! – kéri a B-közép.

56. PERC: A magyar válogatott ezzel együtt támad, a litvánok becsületesen védekezik.

54. PERC: Olyat semmiképp sem mondanánk, hogy a mérkőzés leült, de az tény, hogy az elmúlt percekben nem alakult ki ziccer egyik oldalon sem.

45. PERC: Hegyi Ádámot küldik ki.

A nagy kérdés az lesz ebben a harmadban, hogy sebességben rákapcsol-e még a magyar csapat, hogy végleg kifárassza a litvánokat, vagy sem. Mindenesetre klasszis különbség van a két csapat között, ráadásul a litvánok durván játszanak olykor.

41. PERC: Rögtön az elején egy Sofron-megindulás, a lövés lejött a litván kapusról.

Elindult az utolsó játékrész!

VÉGE A MÁSODIK HARMADNAK!

Már hullámzik a Papp László Sportaréna közönsége!

38. PERC: Emberelőnyben a litván válogatott. Szélig Viktor kapott kétperces büntit.

37. PERC: Újabb magyar gól született Horváth részéről, de a játékvezetők nem adták meg a találatot, mert a magyar játékos belépett a kapus védett területére.

34. PERC: POTYOGNAK A MAGYAR GÓLOK – 5-1! Vas Márton passzolt a buli után Magosihoz, aki kapsából hatalmas gólt akasztott Armalis kapujába.

31. PERC: MÁR 4-1 IDE! Nagyon messziről lőtt emberelőnyben (Kulevicius ment le) Mihály, a kapusról kipattanó labdát Bartalis kezelte le, továbbadta Hári Jánosnak, aki bekotorta a korongot. 4-1!

30. PERC: Ismét emberelőnyben vagyunk!

27. PERC: SZÉPÍTETT a litván válogatott. A kiállítás után 12 másodperccel lőtt gólt a bal oldalról félmagasan Kuliseius – 3-1!

27. PERC: Kovács Csabát állították ki.

26. PERC: Folyamatosan a magyar válogatott támad, a litvánok kétségbeesetten védekeznek.

23. PERC: 3-0 A MAGYAR VÁLOGATOTTNAK! HÁRI lemásolta Benk első harmados gólját. Senki nem zavarta a magyar játékost, aki körbemehetett a kapu előtt, be is lőtte a pakkot. 3-0!

21. PERC: Elkezdődött a második harmad.

Ministatisztika: a magyar válogatott 14 alkalommal lőtt kapuba az első harmadban, a litvánok nyolc alkalommal.

“Sokan azt gondolják, hogy ez egy könnyű kis torna lesz, de biztosíthatok mindenkit, ez nem így van. Mindenki győzni szeretne, mindenki a büszkeségéért, a nemzeti színekért fog játszani, senki nem adja olcsón a bőrét. Éppen ezért
mérkőzésről mérkőzésre akarunk haladni, először a pénteki feladatot kell megoldanunk. Természetesen a végső cél a továbbjutás, mindnyájan ezt akarjuk” – nyilatkozta a magyar kapitány a meccs előtt.

Hamarosan kezdődik a második játékrész!

Elengedhetetlen tartozék a magyar válogatott meccsein az alábbi zeneszám: Hogy miért? Ezért:

MÉG, MÉG, MÉG, MÉG, MÉG, ENNYI NEM ELÉG:

VÉGE AZ ELSŐ HARMADNAK!

19. PERC: Verenis kiállítása a végére, eltaktikázták a visszatérést a jégre.

18. PERC: Katulis tartotta fel a magyar játékost, újabb kiállítás. Ez nem volt talán jogos. Mi is megfogyadkozunk (Vas Márton), majd Vysaniuskas is kimegy, 4 a 3 ellen.

16. PERC: VAS MÁRTON 28 másodperccel a kiállítás után lő messziről nagy gólt. 2-0 A MAGYAR VÁLOGATOTTNAK!

15. PERC: Kiállítás a litvánoknál. Vezelisnek kell lemennie.

11. PERC: Sofron lőtt kapuvasat!

6. PERC: Megúsztuk a kettős és az egyes hátrányt is.

“A játékosok nagyon keményen dolgoztak a felkészülés alatt, professzionális volt a hozzáállásuk, jó érzéseim vannak az edzőtábor végeztével” – ezt nyilatkozta Diego Scandella szövetségi kapitány a felkészülés végén a jegkorongblog.hu oldalnak.

5. PERC: Sikorcint is kiszórják, kettős emberelőnyben Litvánia 1 perc 18 másodpercig. Bálizs mindkét kiállítás utáni litván próbálkozásnál biztosan hárított.

4. PERC: Sofront állították ki a játékvezetők.

4. PERC: Az első meccsen a hollandok 8-2-re verték a horvátokat.

3. PERC: Ez gyorsan ment, VEZET A MAGYAR VÁLOGATOTT! BENK ANDRÁS a litván kapu mögött vezette a labdát Kóger passza után, és mivel nem támadták, befordult a kapus elé, és melőtte a korongot a hálóba. 1-0!

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés. A kapuban Bálizs Bence.

A magyar sorok:
Hetényi, Horváth, Pozsgai, Ladányi, Vas M., Sofron
Szélig, Hegyi, Vas J., Hári, Mihály
Pozsgai, Tokaji, Kovács, Bartalis, Sikorcin
Orbán, Kóger, Benk, Magosi, Galanisz

Ismét bebizonyosodik, hogy nagyon szeretik az emberek a jégkorongot: sokan vannak a csarnokban.

18:54: Most mutatják be a játékosokat az arénában.

Amikor eldőlt, hogy a Papp László Sportcsarnokban rendezhetjük meg a négycsapatos olimpiai előselejtezőt, még nem tudhattuk, hogy már nem Kevin Primeau irányítja a magyar válogatottat az eseményen.

Mivel a Sapa Fehérvár elbocsátotta a szakembert, a válogatottnál sem számítanak rá, helyette az eddigi segítő, Diego Scandella vezeti ki a mieinket a jégre.

Az első ellenfél a litván válogatott, mi vagyunk az esélyesek a meccsen, ez egyértelmű. A csoportban Hollandia és Horvátország szerepel még, mindenképpen meg kell nyerni a kvartettet, hisz csak a győztes megy tovább a következő körbe.

Eredmény – 1. forduló
Hollandia – Horvátország 8-2 (3-0, 3-0, 2-2)
gólszerzők: Kars (11., 13., 26.), K. Bruijsten (12.), Hagemeijer (28.), Postma (38.), Van Hulten (48.), M. Bruijsten (56.), illetve Tadic (57.), Rendulic (58.)

A második selejtezőtorna Dániában lesz 2013 elején, ahol a hazaiak mellett a fehéroroszok és a szlovének lesznek ott. Aki azt a viadalt megnyeri, ott lesz a szocsi olimpián.