Tsonga látványosan összeomlott

Jo-Wilfried Tsonga (jo-wilfried tsonga, )

Jo-Wilfried Tsonga második mérkőzését is elveszítette az ATP-világbajnokságon, miután Tomas Berdych három szettben legyőzte őt.

Szerdán estére egy mérkőzés jutott a vébén, az A csoportban az egyaránt vereséggel kezdő Tomas Berdych és Jo-Wilfried Tsonga feszült egymásnak. Az első szettet nagy csatában nyerte meg a cseh, azonban gall riválisa a második játszmában élt igazán, így döntő felvonásra került sor.

Tsonga a harmadik felvonásban teljesen elszállt fejben, nem tudott mit kezdeni ellenfele adogatásával és a saját szervagémjeiben is hibát hibára halmozott, így tulajdonképpen simán elveszítette a mérkőzést, Berdych 7-5, 3-6, 6-1-re nyert.

Az ötödik helyen kiemelt cseh teniszező ezzel a sikerrel életben tartotta annak az esélyét, hogy továbbjusson az elődöntőbe. Tsonga már lemorzsolódott, Andy Murray ellen már csak a kozmetikázásra van lehetősége.