Megint elrontotta a végét a Sopron

Tízpontos előnyről kapott ki Székely Norbert együttese a női kosárlabda Euroligában.

Egy győzelem és egy vereség volt a mérlege a Schio elleni meccs előtt a magyar bajnoki ezüstérmesnek az Euroligában. Székely Norbert együttese nehéz ellenféllel találkozott a harmadik körben, ugyanis az olaszok a Targoviste otthonában és az Orenburg ellen is győzni tudtak.

A magyar csapat edzője a meccs előtt Godin, Macchi és Sottana játékát emelte ki, mint azokat a játékosokat, akikre különösen figyelnie kell a soproniaknak védekezésben. Szorosan indult a mérkőzés, a hazaiak részéről a pontfelelős Milovanovic volt elemében, a hazaiak első 6 pontját ő szerezte.

A 4. percben 8-6-ra vezetett a Schio Lavender kosarával, ugyanakkor Milovanovic triplájánál 11-8-ra már ismét a Sopron. Macchi és Johnson igazolta, hogy remek játékos, ők fejezték be a negyedet pontjaikkal (17-22). Védekezésben nagyot javult a második tízperc elején a magyar csapat, ráadásul Fegyverneky és Johnson is elkapta a fonalat.

24-24-nél időt kért Székely Norbert, és ezután kiváló időszak következett, ugyanis a Sopron produkált egy 14-4-es sorozatot, így lett 38-28 az állás. Még jobban néz ki, ha a negyed számszerű eredményét közöljük: 21-6!

Sokat cseréltek az edzők a harmadik negyedben is, amelyet jobban kezdett a Schio, hiszen 45-35 után egy kettessel és egy triplával feljött 5 pontra. Sőt, Godin és Macchi jóvoltából épp a dudaszó pillanatában egyenlített a vendégcsapat (48-48).

24-25 után először vezetett a negyedik negyed elején a Schio (48-50), és sajnos Milovanovic és Johnson mellett nem volt olyan ember a hazaiaknál, aki felvette volna a ritmust. Rengeteg labdát szórt el a Sopron, Fegyverneky nem először rontott többször is a meccs hajrájában.

Aztán az utolsó 5 perc nagyon izgalmasan indult, felváltva estek a kosarak: 55-54-re visszavette a vezetést a magyar csapat, de nem sokáig. A meccs végén a Schio akarata érvényesült, Fegyverneky kipontozódott, és buta faultokat köszönhetett meg a vendéggárda, amellyel növelni tudta előnyét.

A Sopron ismét a végét rontotta el. Két emberrel nem lehet meccset nyerni, ezt igazolta most a magyar csapat.